в Полтаві занадто багато цікавих місць та подій, які необхідно сфотографувати, і якщо Ви не носите фотоапарат з собою, а маєте мобільний камерофон - ця збірка статей буде у пригоді.
збірник документів і матеріалів, з яких можне дізнатися, як невеличке поселення, що служило фортецею, виросло у велике місто з розвиненою промисловістю та культурою за більш як 1100-літню свою історію
При вирощуванні овочевих культур важливо знати реакцію рослин на дію комплексу зовнішніх умов і окремих факторів. Визначається вона спадковими особливостями, походженням сорту та віком рослини. Однак реакція на дію того самого фактора може бути неоднаковою. Так, добрива, внесені в грунт при достатньому зволоженні, сприяють інтенсивному росту рослин і значно підвищують їх урожайність. Нестача вологи сповільнює, ріст, а дія добрив може бути навіть шкідливою. Комплекс факторів навколишнього середовища, що впливають на ріст і розвиток рослин, досить різноманітний і непостійний. Він залежить від географічного положення ділянки, механічного складу грунту, експозиції схилу, висоти над рівнем моря, пори року тощо. Вимогливість овочевих культур до умов навколишнього середовища протягом вегетації також неоднакова. Так, для проростання насіння потрібні підвищена вологість грунту і помірна температура, а під час плодоношення, навпаки,— помірна вологість і підвищена температура та сонячне освітлення. Отже, розробляючи агрозаходи, слід брати до уваги біологічні особливості овочевих культур і вміло керувати факторами росту, застосовувати методи оптимізації зовнішніх умов. Треба пристосовувати рослини до конкретних умов середовища, підвищуючи стійкість їх до несприятливих (екстремальних) умов.