в Полтаві занадто багато цікавих місць та подій, які необхідно сфотографувати, і якщо Ви не носите фотоапарат з собою, а маєте мобільний камерофон - ця збірка статей буде у пригоді.
збірник документів і матеріалів, з яких можне дізнатися, як невеличке поселення, що служило фортецею, виросло у велике місто з розвиненою промисловістю та культурою за більш як 1100-літню свою історію
Запоріжжя... При згадці назви цього міста зазвичай постають образи Січі, чаруючої Хортиці та славетних лицарів-козаків. Однак, чи тільки цим відоме одне з найбільших міст України? І що насправді приховує легендарний хорт-острів?
Мабуть, всі знайомі із Січчю із підручників з історії, багато хто заочно познайомився з нею завдяки російському фільмові про Тараса Бульбу. Проте не всі знають, що сучасна фортеця не є точною реконструкцією прадавнього укріплення. Те, що бачать туристи, які приїжджають сюди, є такою собі збіркою усіх козацьких фортець-січей, що коли-небудь існували. Більш того, навіть не всі мешканці легендарного міста знають про те, що хоч Січ і називають Хортицькою, насправді вона розташовувалась на малому острові, що так і зветься - Мала Хортиця, або Байда.
На великому ж острові, який нині є заповідною територією, місце знайшлось й багатьом іншим пам’яткам історії. До прикладу, туристам варто побувати на чисельних тутешніх язичницьких святилищах і у чудовому музеї. До речі, чимало істориків вважають, що саме на Хортиці свій останній прихисток знайшов величний князь Святослав, пам’ятник якому встановлено у Вознесенівському парку, котрий теж є маленьким дивом.
Більш пізня історія місцини, де стоїть Запоріжжя, не менш цікава. Так, ще у 1770 році в місцях, де розташовано сучасне Запоріжжя, Російською Імперією було зведено фортецю Олександрівськ. Незабаром вона перетворилась вже на місто Олександрівськ, яке далі йменували Запоріжжям. Від Старого Олександрівська залишились гарні споруди і своєрідна історична спадщина, адже зовсім поруч із ним було Гуляйполе, що на певний час стало осередком анархії Махна. Інші, хто подарував містові гарну архітектуру і історію - переселенці-меноніти, які поруч будували свої колонії.
Але навіть на цьому історія не закінчується - за радянських часів у Запоріжжі наче гриби повиростали заводи. Мабуть, всі чули про дніпровську греблю і ЗАЗ з його легендарними "Запорожцями". Величний ДніпроГЕС стоїть і в наші часи, гіпнотизуючи сміливців, а на місцевому автомобільному заводі можна подивитись на справжній "вухастий" спорткар. Незвичайних музеїв тут більше, аніж здається на перший погляд. Одна з таких заводських "скарбничок" - музей "Мотор-Січі", де виставлені чисельні літаки та гелікоптери. Будуть задоволені виробництвами і ті, хто відчуває себе майже справжніми сталкерами - величезні покинуті фабрики у додатку.
Історія і сучасність цього українського мегаполісу варта того, щоб затриматись тут трохи більше і подивитись ще щось, окрім справді незвичайної Хортиці.
Є на що подивитися і куди сходити і у новому місті. Регіон підкріплений промисловими гігантами розвивається та розбудовується. З'являються нові житлові масиви та заклади відпочинку, кафе та ресторани - як на http://apriori-resto.ru/.
Подорожі Україною - це захопливі враження та нові знайомства. Навіть серед ваших сусідів може знайтись хто, хто не виїджав за межі рідного міста. Радимо кожному полтавчанину здійснити подорож містами України. Наш край вартий вашого часу! Успіхів! І не задувайте привозити з подорожей цікаві фото на згадку!